مدیر عامل عمران پردیس: هر سه ماه افتتاح و تحویل واحد مسکن مهر پردیس را داریم

مسکن مهر پردیس

خلیل محبت خواه روز دوشنبه درجمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تحویل واحدها منتظر افتتاح نیستیم. بنابراین هر واحدی که در بازه های زمانی یاد شده تکمیل شود را به مالکان تحویل می‌دهیم.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ برای مسکن مهر شهر پردیس سال سازندگی بود، افزود:

در ابتدای ۶ ماه دوم سال گذشته، ۱۰هزار واحد افتتاح و به متقاضیان تحویل شد. همچنین در اسفندماه هم ۶ هزار واحد دیگر به مالکان تحویل شد که مجموعا در سال گذشته ۱۶ هزار واحد را به مالکان تقدیم کردیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار واحد برای تحویل به مالکان باقی مانده که با برنامه ریزی انجام شده هر سه ماه تحویل واحدهای تکمیل شده در دستور کار قرار دادیم.

محبت خواه از ادامه برخورد با بنگاههای املاک غیرمجاز در پردیس خبر داد و گفت: به بنگاههای املاک بدون مجوز اخطارهای لازم داده شد تا مجوز بگیرند و برخی از بنگاهها نیز پلمب شدند و نتیجه برخورد با بنگاههای بدون مجوز کاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت مسکن در شهر پردیس بود و این برخوردها در سال جدید نیز به طور مستمر ادامه خواهد داشت.

 

مدیرعامل شرکت عمران: تلاش می‌کنیم تا پایان سال پرونده مسکن مهر پردیس را ببندیم

وی با اشاره به رفع مشکل اراضی معارض دار در شهر پردیس، توضیح داد:

برخی از زمین ها در سالهای گذشته به اشخاص، ارگانها، دستگاهها و ادارات واگذار شده بود. همچنین روی این زمین‌ها بیش از ۱۰ سال هیچ گونه عملیات اجرایی انجام نگرفته بود که در راستای ساماندهی این زمینها برخی پس گرفته شدند. سایر آنها در مرحله حقوقی و قضایی هستند تا پس گرفته شوند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار داشت: از بعد شهرسازی هم کارهای خوبی در شهر جدید پردیس انجام شده حدود هشت مدرسه را در حوزه خدمات روبنایی تکمیل و تحویل دادیم ازجمله :

ساخت کلانتری، بازار محله، چندین بوستان فضای سبز و کارهایی که نیاز بود در این شهر انجام شود. اجرای این خدمات در سالهای گذشته متوقف شده بود.

محبت خواه ادامه داد: مردم بیش از ۱۰ سال برای تحویل واحدهای خود منتظر ماندند. از ۱۳ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر پردیس در حدود هفت هزار واحد هنوز روی خاک است و هیچ گونه عملیات اجرایی تاکنون روی آن انجام نشده است. قطعا قرارداد این 7 هزار واحد از ۱۲ تا ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید.

مدیرعامل شرکت عمران یادآور شد: برای انجام تعهد خود در سالجاری قراردادها را ۱۲ ماهه منعقد می کنیم و مانند سال گذشته عملیات عمرانی واحدها را در سه شیفت کاری انجام می دهیم تا بتوانیم به تعهد خود تا پایان امسال عمل کنیم و پرونده مسکن مهر پردیس را ببندیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی بیش از ۴۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *