محکومیت شروین حاجی پور به 3 سال حبس/ متن رأی

شروین حاجی پور

محکومیت شروین حاجی پور به 3 سال حبس

 

دو روز پیش شروین حاجی پور در صفحه مجازی خود قسمتی از رأی محکومیت خود را منتشر کرد. در این تصویر میزان محکومیت شروین حاجی پور 8 ماه بابت اتهام اول و 3 سال حبس تعزیری برای اتهام دوم بوده است.

شروین حاجی پور خواننده مازندرانی متولد 1376 سال گذشته با ساخت و انتشار قطعه برای به شهرت فراوانی رسید. او در 7 مهرماه سال 1401 و اندکی پس از انتشار موزیک ویدئوی این ترانه بازداشت شده و 12 مهر به قید وثیقه آزاد شد.

براساس تصویر منتشر شده از حاجی‌پور، اتهامات او عبارتند از تبلیغ علیه نظام، اغوا و تحریک مردم به اغتشاشات به قصد برهم زدن امنیت کشور. شروین حاجی پور بابت اتهام اول به 8 ماه و برای اتهام دوم به 3 سال حبس تعزیری محکوم شده است.

از سایر محکومیت‌های او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دو سال ممنوعیت خروج از کشور
  • خلاصه نویسی دو کتاب درباره زن در اسلام
  • ساخت موسیقی درباره جنایات آمریکا
  • جمع آوری موارد نقض حقوق بشر از سوی آمریکا
  • جمع آوری دستاوردهای انقلاب و شرکت در دوره مدیریت رفتار و دانش هنر

به نظر می‌رسد که رأی منتشر شده مربوط به مرحله بدوی رسیدگی باشد و امکان اعتراض به آن وجود داشته باشد.

متن قسمتی از دادنامه مربوط به اتهامات شروین حاجی پور:

…متهم در جلسه دادگاه از عمل خود صریحا ابراز ندامت و پشیمانی ننموده و با قصد و اراده و توجه کامل به افعال خود همگام با گروه های معاند و ضد انقلاب اقدام به ساخت موسیقی در ضدیت با نظام اقدام نموده و در ادامه ارشاد و هدایت کارشناسان در اصلاح رفتار متهم موثر نبوده است.

 

لذا دادگاه با توجه به توضیحات فوق الذکر، اسناد و مدارک موجود در پرونده، گزارش اداره کل اطلاعات، دفاعیات بلاوجه و غیر مؤثر متهم و وکلای آنها بشرحی که بیان شده است. سائر قرائن و امارات موجود در پرونده بزهکاریش را محرز دانسته به استناد مواد ۵۰۰ و ۵۱۲ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات و مجازات های باز دارنده مصوب ۱۳۷۵/۳/۲ و مواد ۱۶۱، ۱۹ و بند پ ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی، بند ب ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی از ماده ۱۲ قانون کاهش مجازات متهم موصوف را به مجازات درجه پنج از بابت تبلیغ علیه نظام به تحمل هشت ماه حبس، از بابت اغوا و تحریک مردم به اغتشاشات به قصد برهم زدن امنیت کشور، به تحمل سه سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی با اعمال قاعده تعدد محکوم می نماید که مجازات اشد در باره متهم قابل اجرا می باشد.

بنابراین:

با توجه به اینکه دادگاه مجازات اصلی پیش بینی شده در قانون مجازات اسلامی را برای اصلاح مرتکب کافی ندانسته به استناد بند پ، ح، ز، از ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی متهم را به مدت دو سال ممنوعیت خروج از کشور، جمع آوری دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگی، علمی و هنری و انتشار آن در فضای مجازی بنام خود محکوم می‌نماید.

همچنین او به مطالعه و خلاصه نویسی کتاب حقوق زن در اسلام تألیف شهید مطهرى وکتاب زن در آئینه جمال و جلال تألیف حضرت آیت الله جوادی آملی، به میزان سی صفحه هر یک بصورت مجزی و دستنویس جهت درج در پرونده و ارائه به واحد اجرا و انتشار آن از طریق فضای مجازی و ساخت موسیقی درباره جنایات آمریکا علیه بشریت و جمع آوری نقض حقوق بشر از سوی دولت آمریکا در یک قرن اخیر و انتشار آن از طریق فضای مجازی، شرکت در دوره آموزشی مهارت رفتار و دانش در حوزه هنر، محکوم می نماید…

 

منبع: اختبار

منبع: اختبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *