سازمان نظام وظیفه: مدت سربازی تغییر نخواهد کرد

خدمت سربازی

سازمان نظام وظیفه: مدت سربازی تغییر نخواهد کرد

 

سازمان وظیفه عمومی فراجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مدت سربازی تغییر نخواهد کرد. در انتهای خبر متن کامل اطلاعیه آورده شده است.

آنها در اطلاعیه اعلام داشتند که مدت خدمت سربازی برابر ماده 4 قانون خدمت وظیفه عمومی، متناسب با شرایط و نیازمندی‌های کشور تعیین می‌شود.

همچنین سازمان وظیفه عمومی برابر آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح در سال جاری مدت خدمت حداقل 14 ماه تعیین شده است. این مدت زمان دوره ضرورت متناسب با شرایط کنونی و نیاز کشور تعیین و ابلاغ شده است.

 

متن اطلاعیه سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا، تاریخ چهارشنبه 11 بهمن1402:

در راستای طرح تحول خدمت سربازی با شرایط فعلی، میانگین مدت خدمت در مناطق مختلف کشور و با اعمال امتیازات کسر خدمت ویژه متاهلین. کسر خدمت به تعداد فرزندان، کسر خدمت محققین و نخبگان، کسر خدمت ویژه مناطق خدمتی و… به کمتر از ۱۴ ماه رسیده و عملا دغدغه ای که مورد نظر برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بوده تامین شده است.

ستاد کل نیروهای مسلح به منظور تحکیم دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور، استفاده از ظرفیت های ملی و ایجاد انگیزه لازم برای جوانان در انجام خدمت وظیفه عمومی و رشد و تعالی و توانمندسازی مشمولان، با همکاری و تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی در سالیان اخیر ضمن افزایش حقوق سربازان در زمینه مهارت آموزی و اشتغال آنان نیز گام های موثری برداشته است.
کاهش مدت خدمت دوره ضرورت بیشتر از مدت تصویب شده فعلی و افزودن برخی از معافیت‌ها، باعث کمبود نیروی انسانی و کاهش بهره وری در حوزه های دفاعی و امنیتی سازمان های نیروهای مسلح می شود، براین اساس ستاد کل نیروهای مسلح تصمیمی بر تغییر مدت خدمت سربازی ندارد.

برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی پیرامون قوانین و مقررات خدمت سربازی، سازمان وظیفه عمومی فراجا بوده و کلیه جوانان عزیز برابر اطلاع رسانی رسمی این سازمان، نسبت به برنامه ریزی برای آینده خود و مشارکت در امر تامین امنیت میهن عزیزمان اقدام کنند.

 

منبع: اختبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *