جلسه علنی مجلس به دلیل به حد نصاب نرسیدن تشکیل نشد

مجلس شورای اسلامی

جلسه علنی مجلس به دلیل به حد نصاب نرسیدن تشکیل نشد

 

ظاهرا صبح امروز تعداد بسیاری از نمایندگانی که برای ورود به مجلس آینده رأی نیاورده‌اند یا برای رقابت به دوره دوم انتخابات فرستاده شده‌اند، در مجلس حاضر نشدند. به همین علت جلسه علنی مجلس به دلیل به حد نصاب نرسیدن تشکیل نشد.

محمد رشیدی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:

امروز قرار بود مجلس علنی مجلس برگزار شود منتها به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد نمایندگان برای تشکیل جلسه، نشست علنی مجلس برگزار نشد.

او اضافه کرد که براین اساس امروز مجلس شورای اسلامی جلسه علنی ندارد و فردا جلسه مجلس برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که جلسات علنی مجلس طی سه هفته گذشته برای حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه و ایام تبلیغات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشکیل نشده بود.

 

واکنش قالیباف به غیبت گسترده امروز نمایندگان در مجلس

قالیباف در واکنش به غیبت گسترده نمایندگان مجلس اعلام کرد که فردا اسامی نمایندگان غائب در جلسه منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است که استمزاجی نیز صورت گرفت مبنی بر اینکه گفتگویی بین نمایندگان شکل بگیرد که البته این موضوع نیز رأی نیاورد. در آخر نیز قرار شد که اگر فردا هم جلسه علنی برگزار نمی‌شود به نمایندگان حاضر اطلاع رسانی شود.

همچنین فلاحی نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی درباره عدم تشکیل نشست علنی امروز مجلس گفت:

به هرحال برخی از نمایندگان یحتمل درگیر دور دوم انتخاب در حوزه‌های انتخاباتی خود بودند و شاید عدم حضور آنها تا حدی موجه باشد. اما او در ادامه افزود که از سایر همکاران انتظار می‌رفت که با حس مسئولیت پذیری بیشتری رفتار کنند و برای تشکیل مجلس به تهران بیایند.

فلاحی گفت که این تکلیف ما و حق مردم است که جلسات مجلس را تا آخرین روز فعالیت آن تشکیل دهیم ولو اینکه موفق به حضور مجدد درآن نشده باشیم.

 

منبع: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *